3 sposoby na grę w polo

Spisu treści:

Anonim

Polo to jedna z najstarszych gier na świecie, której historia sięga czasów wcześniejszych niż zapisane w dokumentach historycznych. Po raz pierwszy grali w nią nomadzi w Azji Środkowej, a ostatecznie sport ten podążył za nomadami do Persji, która jest dziś znana jako Iran, gdzieś między rokiem 600 p.n.e. i 100 n.e. Z biegiem czasu zmienił się sposób prowadzenia gry, ale podstawowa koncepcja uprawiania tego sportu na koniu pozostała taka sama.

Kroki

Metoda 1 z 3: Gra w polo na świeżym powietrzu

Zagraj w polo Krok 1

Krok 1. Stwórz dwie drużyny z czterema graczami w każdej drużynie, którzy wszyscy jeżdżą konno

Czterech graczy jest podzielonych na role „ataku” i „obrony”, w oparciu o ich liczbę wskazaną na ich koszulkach.

• Podstawowym celem gracza 1 jest strzelanie bramek dla drużyny, co jest pozycją ofensywną. Ten gracz często ma najniższy handicap, który odnosi się do poziomu umiejętności gracza. Gracz 1 jest również odpowiedzialny za pokrycie Gracza 4 drużyny przeciwnej.
  • Gracz 2 również koncentruje się na zdobywaniu punktów, jako pozycji ofensywnej, ale bierze na siebie większą odpowiedzialność za grę w obronie niż Gracz 1. Gracz 2 musi również osłaniać Gracza 3 drużyny przeciwnej.
  • Gracz 3 ma wiele obowiązków, ponieważ zazwyczaj jest zarówno najlepszym graczem w drużynie, jak i kapitanem drużyny. Role obejmują zdobywanie punktów, grę w obronie, określanie strategii i obejmowanie przeciwnego Gracza 2.
  • Głównym obowiązkiem gracza 4 jest gra w obronie dla zespołu i może on/ona poruszać się w dowolnym miejscu na boisku. Musi osłaniać Gracza 1 drużyny przeciwnej.
Zagraj w Polo Krok 2

Krok 2. Poznaj handicapy przypisane każdemu graczowi i drużynie

W każdym kraju, w którym rozgrywany jest ten sport, istnieją komitety zawodów polo, które określają handicapy zarówno zawodników, jak i drużyn.

• Handicapy wahają się od -2, co odnosi się do początkujących, do 10, co odnosi się do bardzo zaawansowanych.
  • Handicapy są określane w bramkach, np. drużyna ma handicap 20 bramek.
  • Komitety rozgrywek polo stosują handicapy, aby przypisywać drużyny do różnych poziomów gry: polo z niską liczbą bramek przy łącznym handicapie od -8 do 4, polo ze średnią liczbą bramek od 4 do 16 i polo z wysokimi golami od 17 do 40. Poziomy te są dalej podzielone. aby dopasować zespoły o podobnym poziomie doświadczenia.
Zagraj w Polo Krok 3

Krok 3. Rozmieść konia dla każdego gracza

Konie używane do polo są określane jako „kucyki”, chociaż zwykle są to konie pełnowymiarowe.

• Kucyki mogą mieć rozmiar od 14,2 do 16,0 rąk, który jest mierzony w kłębie konia. Ręka jest mierzona w czterech calach, więc kucyki mogą mieć od 58 do 64 cali wysokości.
  • Kucyki powinny ważyć od 900 do 1100 funtów.
  • Kucyki polo są wybierane ze względu na wytrzymałość, zwinność, zwrotność i przyspieszenie. Często są to konie pełnej krwi angielskiej lub krzyżówki pełnej krwi angielskiej.
  • Zasady gry w polo wymagają, aby kucyki miały przerwy w grze, więc każdy gracz polo musi mieć co najmniej 2-3 kucy w przypadku polo z niską bramką, do jednego kucyka na chukkę lub okres czasu w przypadku polo z wysokimi golami. Kucyki mogą grać o maksymalnie dwie chukka nie pod rząd na mecz polo.
Zagraj w Polo Krok 4

Krok 4. Zrozum, w jaki sposób gra jest synchronizowana i kontrolowana

Polo ma kilka przedziałów czasowych, a także konnych sędziów i sędziów.

• Mecz polo ma 7-minutowe okresy, które nazywane są chukkas. Całkowity czas gry wynosi około półtorej godziny do dwóch godzin lub 90-120 minut.
  • Mecze z wysoką bramką mają sześć chukka.
  • Pomiędzy chukkami są 3 minuty przerwy i 15 minut przerwy.
  • Każdy mecz ma dwóch sędziów i sędziego, który interweniuje, gdy sędziowie nie mogą dojść do porozumienia. Na każdym słupku bramki znajduje się również chorągiew, który sygnalizuje zdobycie bramki.
  • W polo na świeżym powietrzu gra się na boisku o długości 300 jardów i szerokości 160 jardów. Każdy koniec pola polo jako bramka o szerokości 8 jardów z wysokimi na 10 stóp słupkami.
Zagraj w Polo Krok 5

Krok 5. Dowiedz się, jak gra się w grę

Gra jest dość prosta, o ile rozumie się techniki i zasady.

• Gracze używają młotka o długiej rękojeści i grają małą, solidną plastikową piłką.
  • Mecz polo zaczyna się od wrzutu, co oznacza, że sędzia rzuca piłkę pomiędzy drużynami, które są ustawione w przeciwnej kolejności numerycznej (tj. Gracz 1 naprzeciwko Gracza 4, Gracz 2 naprzeciwko Gracza 3, i tak dalej). Wrzuty z autu występują również, gdy gra zostaje wznowiona po przerwie.
  • Prawo drogi w polo odnosi się do linii piłki podczas gry (tj. kierunku, w którym piłka toczy się w ramach gry). Gracz, który jako ostatni uderzył piłkę, ma pierwszeństwo. Gracze przeciwni mogą jeździć obok gracza z prawem pierwszeństwa, o ile nie przeszkadzają mu na drodze.
  • Bramka jest zdobyta poprzez wbicie piłki młotkiem w bramkę drużyny przeciwnej. Drużyny zamieniają się bramkami końcowymi po zdobyciu każdego gola, aby uwzględnić przewagę wiatru.
  • Sędziowie „umpire” mogą ogłosić faule za niebezpieczną jazdę lub niewłaściwe użycie młotka. Kary mogą wahać się od rzutu wolnego do rzutu wolnego dla drużyny przeciwnej.
  • Dogrywka nazywana jest „nagłą śmiercią” i ma miejsce pod koniec ostatniej chukki, jeśli obie drużyny są remisowe. Pierwsza drużyna, która zdobędzie bramkę, wygrywa.
Zagraj w Polo Krok 6

Krok 6. Zapoznaj się z technikami gry defensywnej

Techniki defensywne pomagają graczom powstrzymać drużynę przeciwną przed zdobyciem bramki.

• Gracze mogą blokować zamach przeciwnika, zahaczając swoje młotki. Gracze mogą to zrobić tylko wtedy, gdy znajdują się po tej samej stronie, po której huśta się przeciwnik lub gdy znajdują się bezpośrednio przed lub za przeciwnikiem.
  • Zjazdy są dozwolone pod kątem 30 stopni i przy łopatce konia. Przejazd służy do przerwania koncentracji przeciwnika, jadąc obok niego, łącząc się z łopatką przeciwnika i odciągając przeciwnika od piłki.

Metoda 2 z 3: Gra na arenie polo

Zagraj w Polo Krok 7

Krok 1. Stwórz dwie drużyny z trzema graczami w każdej drużynie

W przeciwieństwie do polo na świeżym powietrzu, polo na arenie wymaga tylko trzech graczy, głównie ze względu na bezpieczeństwo koni i jeźdźców.

• Na koszulkach graczy powinien znajdować się ich numer jako Gracz 1, 2 lub 3.
  • Każda drużyna może mieć alternatywnych zawodników, a zawodnicy rezerwowi muszą być zakwalifikowani do gry.
  • Handicapy graczy zazwyczaj wzrastają o jeden w przypadku gry na arenie, ponieważ wymaga ona innych umiejętności. Oznacza to, że jeśli handicap gracza polo na świeżym powietrzu wynosi 1 gol, to jego handicap polo na arenie wynosi 2 gole.
Zagraj w Polo Krok 8

Krok 2. Upewnij się, że każdy gracz ma co najmniej dwa kucyki na mecz

Arena polo wymaga mniejszej liczby kucyków na gracza.

• Gracze mogą zmieniać dwa kucyki na każdą chukkę, dając jednemu przerwę, podczas gdy drugi jest dosiadany na obecną chukkę.
  • Kucyki mogą być dowolnej rasy lub wielkości na arenę polo.
  • Kuce nie mogą być niewidome na żadne oko i muszą być w stanie być kontrolowane przez cały mecz, w przeciwnym razie mogą zostać wykluczone.
Zagraj w Polo Krok 9

Krok 3. Zrozum, w jaki sposób arena polo jest synchronizowane i kontrolowane

Chociaż zasady te są podobne do zasad polo na świeżym powietrzu, istnieją pewne różnice.

• Arena polo ma cztery 7-minutowe chukki, z 4-minutowymi przerwami po większości chukka. Po zakończeniu drugiej chukki następuje 6-minutowa przerwa.
  • Na 30 sekund przed zakończeniem każdej chukki zabrzmi dzwonek lub sygnał.
  • W skład sędziów wchodzą dwaj sędziowie „umpire”, sędzia główny, sędzia mierzący czas, sędzia punktowy i sędziowie bramkowi. Jednakże obowiązkiem sędziów „umpire” jest zasygnalizowanie zdobycia gola.
  • Arena powinna mieć 300 stóp długości i 150 stóp szerokości, z celami na każdym końcu o szerokości 10 stóp i wysokości 12 stóp.
Zagraj w Polo Krok 10

Krok 4. Naucz się zasad gry w polo na arenie, ponieważ istnieją pewne różnice w porównaniu z polo na świeżym powietrzu

Większość gry toczy się tak samo, ale ponieważ rozgrywa się ją na mniejszej przestrzeni, pojawia się kilka różnic.

• Bramka zostaje zdobyta, gdy piłka uderza w bandy w polu bramkowym i liczy się jako jeden punkt. Używana jest mała, wypełniona powietrzem kulka o obwodzie od 12,5” do 15”.
  • Mecz rozpoczyna się wprowadzeniem piłki, kiedy sędzia toczy piłkę pomiędzy zespołami ustawionymi równolegle do siebie. Wrzut z autu następuje po rzucie monetą przez sędziego, a kapitan zwycięskiej drużyny wybiera bramkę, której drużyna będzie bronić jako pierwsza.
  • Bramka jest zdobyta poprzez wbicie piłki młotkiem w bramkę drużyny przeciwnej. Drużyny zmieniają cele końcowe po każdej chukce.
  • Gracz mający pierwszeństwo musi podążać za linią piłki (tj. kierunkiem, w którym toczy się ona w ramach gry), a jeśli linia piłki się zmieni, innym graczom, którzy mogą przeszkadzać, należy dać czas na usuń nowe pierwszeństwo. Gracze nie mogą blokować prawa drogi, chyba że znajdują się wystarczająco daleko od gracza z prawem drogi, aby uniknąć kolizji.
  • W przypadku remisu, po 10-minutowej przerwie gra zostanie wznowiona zgodnie ze zwykłymi okresami czasu. Pierwsza drużyna, która zdobędzie bramkę, wygra.
Zagraj w Polo Krok 11

Krok 5. Dowiedz się, co może spowodować nałożenie fauli i kar

Ten system różni się również nieco od zewnętrznej polo.

• Sędzia może ogłosić faul za każde naruszenie zasad gry. Kiedy zostaje orzeczony faul, sędzia musi przyznać czas, aby ogłosić faul zawodnikom.
  • Istnieje wiele różnych kar, które można przyznać w zależności od popełnionego faulu. Obejmują one wolną bramkę dla drużyny faulowanej, rzuty wolne w różnych odległościach od bramki, usunięcie z części lub pozostałej części gry, dyskwalifikację i przegraną.
  • Gracze nie mogą kłócić się z sędziami, gdy ogłaszane są faule, a wulgarny język lub brak szacunku nie są tolerowane.

Metoda 3 z 3: Zachowanie bezpieczeństwa podczas gry w polo

Zagraj w Polo Krok 12

Krok 1. Noś odpowiedni sprzęt do gry

Polo wymaga specjalnego stroju, który pomaga chronić graczy. Istnieją również wymagania bezpieczeństwa dla kucyków.

• Kaski są niezbędne dla bezpieczeństwa. Zapewniają ochronę w różnych sytuacjach, w tym podczas upadku z kucyka i uderzenia młotkiem lub piłką.
  • Strój zawiera koszulkę z długimi rękawami oraz spodnie do jazdy konnej i buty. W wielu przypadkach graczom nie wolno nosić ostrych ostróg lub sprzętu z wystającymi sprzączkami lub ćwiekami.
  • Kucyki muszą nosić buty na wszystkich czterech kopytach i bandaże na wszystkich czterech nogach w celu ochrony przed piłką.
  • Graczom nie wolno używać uzdy z migaczami na kucykach. Migacze zasłaniają widok kucyka.
Zagraj w Polo Krok 13

Krok 2. Postępuj zgodnie z zasadami gry

Zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa gry zarówno graczom, jak i kucykom, i jest kilka kluczowych zasad, które należy podkreślić.

• Gracze nie mogą dotykać innego gracza ani kucyka, w tym halsowania (np. siodła, koca itp.) swoim młotkiem.
  • W Polo należy grać na praworęcznych, ponieważ uważa się, że leworęczni gracze mają mniejszą dokładność.
  • Ważne jest, aby kucyki polo były dobrze wytrenowane i łatwe do kontrolowania. Jeśli kucyk źle się zachowuje i wymyka się spod kontroli jeźdźca, stanowi zagrożenie nie tylko dla swojego jeźdźca, ale także dla innych graczy i sędziów.
  • Poruszaj młotkiem w odpowiedniej odległości od innych graczy lub sędziów. Kołysanie nim z bliskiej odległości może spowodować faul.
Zagraj w Polo Krok 14

Krok 3. Unikaj uczestniczenia w rekreacyjnym używaniu narkotyków lub alkoholu przed zabawą

Z oczywistych powodów hamuje to ocenę gracza i naraża na ryzyko siebie, innych graczy i sędziów.

Zagraj w Polo Krok 15

Krok 4. Zatrzymaj się lub nie bierz udziału w grze, jeśli gracz jest upośledzony fizycznie

Obejmuje to różne problemy i odnosi się głównie do incydentów, które miały miejsce przed lub w trakcie gry.

• Złamane lub złamane kości
  • Przemieszczone gniazda stawów
  • Wstrząśnienia mózgu
  • Choroba, taka jak wirus, infekcja lub grypa
Zagraj w Polo Krok 16

Krok 5. Naucz się jeździć konno przed zabawą

Wielu graczy uczy się jeździć podczas nauki gry w polo, ale najlepiej jest mieć podstawową wiedzę na temat jazdy.

• Weź lekcje jazdy konnej w klubie polo lub w stajni, która oferuje lekcje.
  • Dowiedz się, jak trenowane są kucyki do polo, które polegają na trzymaniu wodzy jedną ręką i reagowaniu na sygnały z nóg.
  • Zapoznaj się ze wszystkimi kucykami, na których będziesz jeździć podczas meczów polo. Każdy kucyk ma swój własny temperament.
Zagraj w Polo Krok 17

Krok 6. Jeździć na kucyku bezpiecznie i ostrożnie

Niebezpieczna jazda jest warta faulu i może spowodować dyskwalifikację z meczu, a także narazić innych graczy i sędziów na ryzyko.